НАЈНОВА ВЕСТ: 3EMJOTРЕС СО ЈАЧИНА ОД НАД 5 СТЕПЕНИ ПО РИХТЕР ГО ПОГОДИ ЈУЖЕН ИРAН

НАЈНОВА ВЕСТ: 3EMJOTРЕС СО ЈАЧИНА ОД НАД 5 СТЕПЕНИ ПО РИХТЕР ГО ПОГОДИ ЈУЖЕН ИРAН

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА! НАШИОТ ПОРТАЛ ЗА МЕСЕЦ ЈУНИ ВИ НУДИ СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ЗА БАНЕР РЕКЛАМИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА 50% ПОПУСТ! ИСКОРИСТЕТЕ ЈА МОЖНОСТА И ДАЈТЕ МУ КРИЛЈА НА ВАШИОТ БИЗНИС

СО САМО ЕДЕН КЛИК И ЛАЈК НА НАШАТА ОФИЦИЈАЛНА СТРАНИЦА МОЖЕ ДА ГИ СЛЕДИТЕ НАЈНОВИТЕ И НАЈБРЗИ ВЕСТИ ОД МАКЕДОНИЈА, БАЛКАНОТ И СВЕТОТ! БИДЕТЕ ПРВИ ИНФОРМИРАНИ СО САМО ЕДЕН КЛИК!

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА! НАШИОТ ПОРТАЛ ЗА МЕСЕЦ ЈУНИ ВИ НУДИ СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ЗА БАНЕР РЕКЛАМИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА 50% ПОПУСТ! ИСКОРИСТЕТЕ ЈА МОЖНОСТА И ДАЈТ Е МУ КРИЛЈА НА ВАШИОТ БИЗНИС

НАЈНОВА ВЕСТ: 3EMJOTРЕС СО ЈАЧИНА ОД НАД 5 СТЕПЕНИ ПО РИХТЕР ГО ПОГОДИ ЈУЖЕН ИРAН

Силен земјотрес со интензитет од 5,7 степени според Рихтеровата скала ја погоди јужната иранска провинција Фарс,

јави иранската државна телевизија.

Епицентарот на земјотресот бил во близина на градот Хешта.

Засега нема извештаи за можни жртви или материјална штета.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *